fbpx

Iritas Rozentāles CV

Latvijas sporta psihologu asociācijas biedre no 2018.gada.


Izglītība:

2000.- 2005. RPIVA profesionālais bakalaura grāds pedagoģijā, specialitāte – psiholoģijas skolotājs;

2005.-2006.  RPIVA akadēmiskais bakalaura grāds psiholoģijā;

2006.-2009. LU profesionālais maģistra grāds psiholoģijā (organizāciju psiholoģija).


Papildus izglītība:

2012.– līdz šim brīdim. Hokeja vārtsargu psiholoģija pašizpēte, pamatā Dr. Saul Miller un Agitas Ābeles darbi;

2017.– Zviedrijas jaunatnes un junioru hokeja vārtsargu attīstības programma. Hokeja vārtsargu prasmju attīstības tendences. (Zviedrijas U-16 izlases vārtsargu treneris Peters Andersons);

2018. – Apzinātība un psihiskā noturība kā līdzeklis treniņu procesa efektivitātes un sportisko rezultātu paaugstināšanai augstu sasniegumu sportā. (Psiholoģijas doktors, profesors Jānis Grants, ASV).


Iritas stāsts:

“Kopš sevi atceros, es vienmēr vēlējos spēlēt hokeju un būt par vārtsargu. Diemžēl manā bērnībā meitenei spēlēt hokeju nebija iespējams, arī vecāki pateica, ka meitenes hokeju nespēlē, un tā nu tas palika. Nekad neesmu bijusi ļoti sportiska, lai neteiktu vairāk – biju pilnīgi nesportiska. Kļūstot par vārstargu 30 gados, bez sporta pieredzes, dzīvojot ļoti pasīvi, grūti būtu cerēt uz labiem rezultātiem. Bet tas mani neatturēja trenēties un arī spēlēt.

Atceros, ka pirmajā nopietnajā spēlē man trīcēja kājas, vēl citā spēlē gribējās raudāt, jo ripa vārtos lidoja katru otro minūti.
Es redzēju, kā jaunākas meitenes un puiši ātri sasniedz rezultātus un kļūst par labiem vārtsargiem. Man fiziski tas neizdevās. Bet es nepadevos, es gribēju spēlēt. Un es sāku pētīt sporta psiholoģiju, kurā bija teikts, ka vārtsarga spēli vismaz 80% veido psiholoģiskās prasmes. Sāku trenēt savu koncentrēšanos, mainīju iekšējo dialogu, trenēju stresa noturību un mani rezultāti būtiski uzlabojās. Uz šo brīdi esmu 3x pārstāvējusi Latviju inline hokejā.

Pēc kāda laika vēlējos dalīties ar savām zināšanām, 2015.gadā izveidoju savu mājaslapu www.thebestgoalie.lv un Facebook lapu https://www.facebook.com/pratatrenini/, radīju prāta treniņu programmu un sāku strādāt ar citiem vārtsargiem. Arī viņu rezultāti uzlabojās. Ik pa reizei pie manis nokļuva kāds laukuma spēlētājs vai cita sporta veida pārstāvis, un arī viņiem rezultāti uzlabojās.